Фестиваль «З країни в Україну» собирает команду в Закарпатье

Фестиваль «З країни в Україну» собирает команду в Закарпатье

ПОДЕЛИТЬСЯ

В этом году в Закарпатье впервые приезжает уникальный мировой формат фестивального движения – Культурно-просветительский фестиваль «З країни в Україну». Уже в шестой раз страну накроет 18 волн фестивалей в разных уголках, и откроет этот невероятный год фестиваль в Закарпатье: 2 августа – Тячев, 3 августа – Берегово, 4 августа – Мукачево! Более 14 различных площадок активностей, традиционных и современных направлений искусства, общественной деятельности, рок-концерты украинских звезд, невероятное количество призов для участников – все это увидят участники фестиваля.

(далее – на языке оригинала)

Місією проекту є формування сприйняття нової української ідентичності в малих містах України. Під новою українською ідентичністю ми бачимо усвідомлене розуміння українцями того, чим ми, як країна, як суспільство, як нація вирізняємося сьогодні від іншого світу. Це розуміння формується в етнічній, культурно-мистецькій та громадсько-політичній площинах. І для того щоб йому сприяти ми маємо розробити такий продукт, який буде спроможний в достатньо ємнісний спосіб створити різноманітні сенси та запропонувати нові погляди на сучасну Україну. Для того щоб зрозуміти, чим ми відрізняємося від іншого світу і куди йдемо, нам потрібно спочатку дізнатися про те, хто ми є. Ми розробили наступне наповнення програми фестивалю, яке є в своєму роді унікальним і безпрецедентним на українській культурній сцені подій, – зазначають організатори з Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну».

Програма фестивалю охоплює такі напрямки:

Фотонапрямок. Виставки робіт кращих українських фотографів, а також урбаністичні нариси того міста, де буде відбуватися фестиваль. Майстер-класи професійних фотографів

Кінонапрямок. Відкриті лекції, дискусії, кінопокази.

Традиційні ремесла. Представлення понад 10 напрямків традиційних ремесел – від ляльок-мотанок і витинання на старовинних ткацьких верстатах, до гончарів та випікання фігурок з тіста.

Сучасна Україна. Інтерактивна локація з воркшопами та лекціями від сучасних підприємців-інноваторів

Містечко неурядових організацій. Толока громадських організацій із презентаціями, воркшопами, відкритими дискусіями та тематичними обговорюваннями.

Дитяча зона. Українські народні казки, конкурси на знання української культури, історії та подій сучасності, просто смішні та фанові розваги для дітей.

Радіальні виїзди. Окремі з концертами у військові частини і шпиталі, сиротинські притулки та притулки для людей похилого віку, центри утримання людей із розладами психіки та державні лікарні.

Відкрита Бібліотека. Презентації нових поетичних збірок, новел, романів українських письменників, автограф-сесії та зустрічі українських письменників із читачами.

Лекторій. Лектори з урбаністики, креативної економіки, розвитку малого та середнього бізнесу, туристичної привабливості регіонів та створення креативних просторів.

Вечірній концерт. Музика – від поп-року до арт-року, від фолк-музики до оперних співів, від хіп-хопу до електронної музики.

Влада і громада. Дискусії із першими особами міст (мерами, першими заступниками, очільниками області тощо)

Охорона здоров’я. Здоровий спосіб життя, вимірювання тиску, лекції зі здорового харчування, виступи дієтологів та лікарів-ендокринологів.

Молодь та спорт. Спортивні майданчики, спортивні активності для широкого загалу, конкурси та чемпіонати.

Клуб інтелектуальних ігор. Від шахів до нард, від стратегій до бізнес ігор – любителі пасивного інтелектуального відпочинку також мають право на свій власний нетворкінг.

Організатори проекту збирають локальну команду, яка отримає 100% стипендію на навчання та перебування на фестивальній академії у Харкові! Локальна команда повинна складатися із 7 місцевих небайдужих громадян у кожному з обраних міст фестивалю, причому до складу команди входять представники трьох аудиторій – влада, бізнес, громадські активісти та 30-40 волонтерів, які доєднаються до організації на місцях на фінальній стадії.

Усі витрати на проживання, харчування та логістику будуть покриті тим учасникам, яких відберуть з поданих анкет. Саме для вас навчання, яке коштує понад 100 тисяч грн, може стати абсолютно безкоштовним шансом змінити своє життя і життя свого міста! Реєструйтеся, подавайте заявки, ставайте частиною команди та змінюйте свої міста!

Стати частиною фестивальної родини можна, заповнивши анкету за посиланням: https://cutt.ly/leF7LW Поставити питання можна менеджеру Анастасії Вергелес на e-mail a.vergeles@coukraine.org, або за телефоном: +380973492863

Перший модуль Академії 22-26 травня, другий модуль – 12-16 червня.

Фестиваль “З країни в Україну” проходив в 2014 році за власні кошти засновників фонду в 11 містах Східної України. В 2015 році на новому рівні фестиваль було підтримано ініціативою UCBI, і фестиваль відбувся в 18 містах Південного Сходу країни. В 2016 році ініціатива перетворилася на повноцінний повноформатний проект, який було підтримано в 11 містах українського Сходу,  і у фестивалю з’явилася нова аудиторія – культурні активісти та волонтери і серії навчальних заходів – воркшопів з проектного менеджменту та ефективних комунікацій  як інструмент роботи з нею. В 2017 році фестиваль було проведено в 6 містах Сходу. У фестивалю з’явилася своя Академія – навчальна програма, що складалася із одного п’ятиденного модулю і була спрямована на роботу із культурними менеджерами міст-учасників. В 2018 році фестиваль набув сталості у своєму оновленому форматі – Повноцінна навчальна програма, що  включала в себе 2 навчальні  модулі по 5 днів, блок рефлексії та аналізу після фестивалю та фестивальні активності в 9 містах сходу.