С чего это вдруг господин Андриив закрывает магазины в Ужгороде?

С чего это вдруг господин Андриив закрывает магазины в Ужгороде?

ПОДЕЛИТЬСЯ

Вчера, 5 марта, заседали две комиссии по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций.

(Далее – на языке оригинала).

Рішення першої цитуємо за офіційним сайтом Закарпатської облдержадміністрації:

«РЕГІОНАЛЬНОЮ КОМІСІЄЮ З ПИТАНЬ ТЕБ ТА НС ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ ЩОДО ВВЕДЕННЯ В ОКРЕМИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ ОБЛАСТІ ДОДАТКОВИХ ОБМЕЖУВАЛЬНИХ ЗАХОДІВ!

Сьогодні, 5 березня, під головуванням голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова відбулося регіональне засідання ТЕБ та НС.

Тема – критична ситуація захворюваності на COVID -19 у Закарпатської області.

Сьогодні в краї фіксують найбільшу цифру осіб, які мають підтверджений діагноз коронавірусної інфекції. За минулу добу медики діагностували у 748 закарпатців COVID-19.

Анатолій Полосков: «Ситуація в області критична, лікарні заповнені на 81%. Враховуючи тенденцію останніх днів у наших медичних закладах не залишиться жодного вільного ліжка. Попереду вихідні. Нам терміново потрібно розірвати цей ланцюг інфікування!».

Регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийнято рішення щодо введення на територіях населених пунктів області, де склалася неблагополучна епідемічна ситуація додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів у відповідності до статті 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Відповідно до прийнятого рішення регіональною комісією ТЕБ та НС вводяться наступні обмежувальні заходи:

— робота закладів громадського харчування (окрім адресної доставки та замовлення на виніс);

— приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

— приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

— приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

— приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких – призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;

— торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;

— провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;

виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;

— провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом;

— приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів;

— приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;

— проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників;

— робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;

— діяльність непродовольчих ринків; (виділення авторське)

— відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

Зараз місцеві комісії ТЕБ та НС приймають рішення на місцях!»

Кінець першої цитати. А далі – цитата друга. З офіційного сайту Ужгородської міської ради

«В Ужгороді посилюють обмежувальні карантинні заходи

Члени міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в онлайн-режимі взяли сьогодні участь у позаплановому засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС щодо критичної ситуації, яка склалася на Закарпатті із захворюваністю на COVID -19.

На виконання рішення регіональної комісії про введення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів члени міської комісії з ТЕБ та НС на своєму засіданні затвердили додаткові посилені обмежувальні протиепідемічні заходи в Ужгороді.

Отож, із 00.00 год. 7 березня в Ужгороді заборонено, зокрема:

❌ роботу закладів громадського харчування (крім адресної доставки та замовлення на виніс);

❌ приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, інших розважальних закладах;

діяльність непродовольчих магазинів та ринків; (виділення авторське)

❌ приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів;

❌ приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів;

❌ проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

Дозволено

✅ приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60% яких призначено для торгівлі продуктами, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин;

✅ торговельну діяльність із адресною доставкою замовлень;

✅ надання фінансових послуг, фінансових установ, операторів поштового зв’язку,

✅ медичну та ветеринарну практики,

✅ діяльність АЗС (без зон харчування),

✅ діяльність із технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом».

А тепер зверніть увагу на два виділені чорним рядки. В рішенні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій йдеться про заборону діяльності непродовольчих ринків. А міська комісія з ТЕБ та НС, на виконання рішення регіональної комісії, забороняє ще й діяльність непродовольчих магазинів. Про що у рішенні регіональної комісії мова не йде… Пересвідчитися в цьому Ужгородський міський голова Б.Андріїв може особисто, варто лиш зайти на сайт ОДА. Якщо є на то вміння і бажання.

Додатково – до відома голови ОДА Анатолія Полоскова та Ужгородського міського голови Богдана Андріїва. Державна комісія з ТЕБ та НС віднесла Закарпатську область до «червоного рівня» епідемічної небезпеки з 8 березня. Згадаймо про народну приказку «Не поспішай поперед батька в пекло»…

І наостанок. На рідній для Богдана Андріїва Львівщині теж складна ситуація з коронавірусом. Там також також стурбовано розглядали це питання на засіданні регіональної комісії з ТЕБ та НС і приймали рішення. Але нічого не закривали, навпаки – відкривали. Цитуємо за сайтом Кореспондент. «Львів розгортає два тимчасових госпіталі для хворих на коронавірус. Таке рішення прийняла регіональна комісія ТЕБ і НС. Про це в п’ятницю, 5 березня, повідомляє Львівська міська рада.

«Сьогодні ми прийняли рішення про розгортання двох тимчасових госпіталів. У міських поліклініках будемо збільшувати стаціонар. Буде прийнято рішення про облаштування мобільних лабораторій для тестування, зокрема, в аеропорту», – заявив член комісії.

За словами львівських медиків, хвороба почала прогресувати набагато швидше і агресивніше.

«Головним завданням є забезпечити достатню кількість ліжко-місць із піднесеним киснем. Зараз у наших лікарнях є 1 300 місць. З них 418 вже зайняті. На найближчі тижні ставимо собі головне завдання – збільшити їхню кількість, наскільки це можливо».

Так, може, і закарпатським та ужгородським можновладцям варто задуматися над тим, як забезпечити достатню кількість ліжко-місць із піднесеним киснем, а не над тим, як заганяти в могилу малий та середній бізнес нашого краю в цілому та обласного центру зокрема?

Т.Т.Макаров