Растаможка авто на Закарпатской таможне: какие документы необходимо подать

Растаможка авто на Закарпатской таможне: какие документы необходимо подать

ПОДЕЛИТЬСЯ

На Закарпатской таможне ГФС продолжают растамаживать авто с иностранной регистрацией, а также информируют граждан о нюансахы и особенностях этой процедуры. К примеру, один из вопросов, которые чаще всего интересуют налогоплательщиков, – какие документы нужно подать для таможенного оформления авто.

(далее – на языке оригинала)

Отже, які документи потрібно подати для митного оформлення авто, ввезених в Україну з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини, Словаччини:

— на автомобілі, ввезенні в режимі тимчасового ввезення;

— на автомобілі, ввезені в режимі транзиту;

— на автомобілі, в яких транзит прострочений;

— на автомобілі, в яких транзит не прострочений;

— на автомобілі, які будуть ввозитись з Європи, згідно з новим законом.

В усіх перелічених випадках разом із митною декларацією (оформлюється митним брокером) на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту (вільний обіг), подаються такі основні документи:

— реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);

— документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);

— рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

Варто взяти до уваги, що протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом України про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, крім електромобілів, до акцизного податку буде застосовано коефіцієнт 0,5. Зазначений коефіцієнт застосовується у разі ввезення одного легкового автомобіля однією фізичною особою для власного використання. Пільговий період закінчується через 90 календарних днів з дня набуття чинності відповідним законом, а саме – 22 лютого 2019 року.

ДФС у Закарпатській області