Мэры Киева и Львова переживают за тех, кто их избрал. А Ужгородский...

Мэры Киева и Львова переживают за тех, кто их избрал. А Ужгородский городской голова?

ПОДЕЛИТЬСЯ

К написанию этой статьи побудили две публикации в центральных СМИ и одна рассылка пресс-службы Ужгородского городского совета. 

На языке оригинала

Публікація перша

У столиці відкривають ресторани, театри і кінотеатри – Кличко

У столиці дозволили працювати ресторанам, кафе, басейнам, театрам і кінотеатрам. У разі погіршення епідеміологічної ситуації Київ ще повернеться до обмежень.

Джерело: мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пре-сконференції

Пряма мова: «Як ви знаєте, уряд дозволив і міська влада згідно з цим видала розпорядження про відновлення роботи в столиці: ресторанів (без дитячих кімнат), кафе, басейнів – для індивідуальних тренувань. А також – проведення культурних та мистецьких заходів кількістю до 10 осіб. Можуть працювати і театри та кінотеатри (закриті з 12 березня -ред) – з обмеженою кількістю відвідувачів і дотриманням дистанції між ними».

Деталі: Комісія з надзвичайних ситуацій прописала регламенти та умови, за яких можуть працювати ці заклади. Разом з тим, місто контролюватиме дотримання правил роботи всіма закладами.

Кличко підкреслив: у разі погіршення епідеміологічної ситуації, Київ повернеться до обмежень.

Нагадаємо: Водночас минулої доби в столиці зафіксували рекорд захворювання на коронавірус.(99 чоловік – ред.). Показник за завантаженістю лікарняних ліжок у Київській області – 22,3%, охоплення тестуванням – 41,98%, відсоток виявлення – 5,88%, динаміка зростання випадків інфікування – 23,23%. Саме цей показник викликає занепокоєння (оскільки він понад 10% – ред.), якщо він не падатиме три дні поспіль, будемо змушені ухвалювати непопулярне, але відповідальне рішення (про посилення карантинних заходів – ред.)».

https://www.pravda.com.ua/news/2020/06/24/7256932/

Публікація друга

Львів відкриває кафе, ресторани і спортклуби

Львівська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила роботу закладів громадського харчування, спортивних і фітнес-клубів.

Джерело: міський голова Львова Андрій Садовий у Facebook

Деталі: 24 червня міська комісія з надзвичайних ситуацій відновила роботу: закладів громадського харчування в приміщенні – до 10 клієнтів та спортивних та фітнес-клубів – до 10 відвідувачів.

Власники цих закладів мають забезпечити системне ІФА-тестування (на наявність антитіл до коронавірусу –ред.) для своїх працівників.

Садовий пояснює, що такі послаблення є вимушеним кроком для збереження малого та середнього бізнесу (виділення авторське – ТТМ)

Пряма мова: Епідеміологічна ситуація залишається непростою. Адаптивний карантин продовжено до 31 липня. Я прошу всіх бути обережними і небайдужими. Якщо в громадському місці чи транспорті бачите людину без маски – зробіть їй зауваження. Сьогодні безпека – це питання номер один для кожного».

Нагадаємо: Водночас за даними МОЗ, станом на 24 червня Львівщина зарахована до регіонів із широким розповсюдженням коронавірусу за одним із критеріїв оцінювання: відсоток виявлення хворих залишається вищим (20,4%), ніж визначено урядом – 11%.

https://www.pravda.com.ua/news/2020/06/24/7256965/

І розсилка прес-служба Ужгородської міської ради

Засідання комісії ТЕБНС Ужгородської міської ради

Заборонити на час дії карантину в Ужгороді рух громадського транспорту у вихідні та святкові дні і загалом посилити в місті протиепідемічні заходи у зв’язку із зростанням кількості хворих на коронавірус – таке рішення прийняли сьогодні на позаплановому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Богдана Андріїва. Працівників, які забезпечують життєдіяльність міста, та медиків у вихідні на роботу підвозитимуть автобуси комунального підприємства «Ужгородський муніципальний транспорт».

Члени комісії врахували рішення регіональної комісії ТЕБ та НС від 22 червня 2020 року про посилення протиепідемічних заходів на території області, вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 №392.

Прийняли рішення скасувати послаблення протиепідемічних заходів. Заборонили, до покращення епідемічної ситуації та прийняття окремого рішення регіональною комісією з питань ТЕБ та НС, планову госпіталізацію в медичні заклади.

Аптеки, місцеві органи Пенсійного фонду України, банківські установи повинні встановити години прийому відвідувачів (споживачів) похилого віку, розмежувавши прийом з іншими відвідувачами.

Із протоколом засідання комісії можна ознайомитися на офіційному сайті міської ради https://rada-uzhgorod.gov.ua/rada_docs/show/p-r-o-t-o-k-o-l-%E2%84%96-15-pozaplanovoho-zasidannia-mistsevoi-komisii-v-rezhymi-realnoho-chasu-cherez-internet-2406-2020-r

УЖГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 88000, м.Ужгород, пл.Поштова,3, тел.- факс 61 34 00 E-mail: vcz@rada-uzhgorod.gov.ua

П Р О Т О К О Л № 15

позапланового засідання місцевої комісії

24.06. 2020 р.

м. Ужгород

Головував: міський голова, голова місцевої комісії ТЕБ та НС Богдан АНДРІЇВ.

Присутні: члени комісії – 20 чол. (за окремим списком).

Запрошені: начальник управління освіти Наталія МУХОМЕДЬЯНОВА, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Діана ШВАРДАК, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Микола ТРОФИМЕНКО.

СЛУХАЛИ: 1. Міського голову, голову місцевої комісії ТЕБ та НС Богдана АНДРІЇВА, який довів рішення засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 22.06.2020 (протокол № 11) про посилення протиепідемічних заходів на території області, вимоги постанови Кабінету Міністрів України 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України 17.06.2020 № 500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України»).

Начальника управління охорони здоров’я Василя РЕШЕТАРЯ, який на підставі наявної в управлінні охорони здоров`я, Ужгородському міському управлінні головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, Ужгородській міськрайонній філії ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр» інформації повідомив про епідеміологічну обстановку у місті Ужгород.

Заслухавши інформацію із питань порядку денного, з урахуванням обговорення, комісія ВИРІШИЛА:

1.1. Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України 17.06.2020 № 500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» абзац другий підпункту 1.2.1. пункту 1.2. рішення засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС 19.06.2020 (протокол № 14) викласти у такій редакції: «заборонити проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід. Організатор заходу відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра».

1.2. Беручи до уваги рішення засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 22.06.2020 (протокол № 11):

1.2.1 Скасувати послаблення протиепідемічних заходів, введених на території області рішенням місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 29.05.2020 №12.

1.2.2. Визнати таким, що втратив чинність пункт 1.4. рішення засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 19.06.2020 (протокол № 14).

1.2.3. Заборонити до покращення епідемічної ситуації та прийняття окремого рішення регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на території міста Ужгород із 25.06.2020 року проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім: надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим; надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями; надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я.

1.2.4. Заборонити у вихідні (субота, неділя) та святкові дні регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів громадським транспортом у міському сполученні. Одночасно, з метою забезпечення довезення до місць роботи медичних працівників та працівників інших категорій, які забезпечують стабільне функціонування об’єктів життєзабезпечення міста рекомендувати таким підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності у вихідні та святкові дні забезпечити проїзд працівників автобусами на підставі договорів з автомобільними перевізниками, у режимі регулярних спеціальних перевезень.

1.2.5. Рекомендувати суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі необхідності) зміни до режимів роботи з метою встановлення початку роботи о 10 чи більш пізній годині.

1.2.6. Суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність у фармацевтичній сфері, місцевим органам Пенсійного фонду України, банківським установам встановити години прийому відвідувачів (споживачів) похилого віку розмежувавши прийом із іншими відвідувачами.

1.2.7. Відділу цивільного захисту організувати доведення до населення інформації щодо посилення у місті протиепідемічних заходів із залученням засобів оповіщення об’єктових, спеціальних та відомчих систем оповіщення, а також мобільних (переносних) засобів, встановлених на автомобільному транспорті. 1.2.8. Ужгородському відділу поліції Головного управління Національної поліції у Закарпатській області опрацювати питання щодо залучення громадських формувань до здійснення патрулювання населених пунктів та моніторингу стану дотримання карантинних вимог і вимог щодо самоізоляції. Термін: невідкладно

ГОЛОСУВАЛО 20

«ЗА» 20

«ПРОТИ»___

«УТРИМАЛИСЬ»___

Міський голова, Голова комісії ТЕБ та НС Богдан АНДРІЇВ

Секретар Ростислав ЧОПИК

У цьому контексті зазначимо: так, 22 червня набирали чинності зміни, які Кабінет Міністрів України вніс до постанови №392 від 20 травня 2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Згідно зі змінами, дію карантину в Україні подовжено до 31 липня, а карантинні правила на території України складаються з таких основних заборон:

— перебування без одягнутих респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот (у тому числі виготовлених самостійно), в громадському транспорті, громадських будинках і спорудах;

— перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу;

— відвідування закладів освіти її здобувачами в групах більше 10 осіб, крім участі у зовнішньому незалежному оцінюванні та інших невідкладних заходах освіти;

— здійснення пасажирських перевезень в кількості більше, ніж кількість місць для сидіння в транспортному засобі;

— проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території, де проводиться захід. Дистанція між учасниками має становити не менше ніж 1,5 метра;

— діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

— відвідування установ і закладів соціального захисту, в яких проживають/перебувають громадяни похилого віку, особи з інвалідністю тощо, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово);

— перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства без наявного поліса страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19, обсервацією;

— закладам охорони здоров’я проведення планових заходів з госпіталізації, крім: планової госпіталізації в регіонах, в яких заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50%. Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19.

Також Уряд встановив на період карантину зміни у часі роботи органів виконавчої влади, державних органів та органів місцевого самоврядування, центрів надання адміністративних послуг, органів соціального захисту населення та територіальних органів Пенсійного фонду України. Решті суб’єктів господарювання також рекомендовано внести, у разі необхідності, зміни до режимів роботи з початком роботи о 9, 10 чи більш пізній годині. Такі зміни впроваджено та рекомендовано для уникнення концентрації пасажирів у громадському транспорті в ранішню годину.

Важливо, що від сьогодні посилення протиепідемічних заходів запроваджуються на рівні регіону або інших адміністративно-територіальних одиниць на територіях із значним поширенням COVID-19. Такі заходи запроваджуються на основі рішень Регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, за поданням головного державного санітарного лікаря регіону (дуже важливо!!!).

Одним із ключових моментів згадуваних вище змін, які Кабінет Міністрів України вніс до постанови №392 від 20 травня 2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», є відмова від показника інцидентності та перехід до використання інших індикаторів. Так, області, які не готові до ослаблення карантину, визначатимуться за допомогою таких ознак:

  • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров’я – понад 50%;
  • середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів – менш ніж 24 на 100 тисяч населення протягом тижня;
  • коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу – більш як 11%;
  • показник динаміки зростання випадків COVID-19 – понад 10%.

Як бачимо, уряд істотно посилив роль головного санітарного лікаря області. Саме за його рекомендаціями обласна комісія зможе ухвалювати рішення про закриття на карантин окремих населених пунктів або сфер діяльності.

Між тим. Донедавна головним санітарним лікарем Закарпаття прцював Володимир Маркович. Але 24 березня ц.р (вже під час дії карантину!), в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації О.Гетманенко призначив Володимира Марковича своїм радником. Хто натомість обійняв посаду головного санітарного лікаря Закарпаття – офіційно ніде не повідомлялося. Недарма у ПРОТОКОЛІ № 11 позапланового засідання регіональної комісії, який ми наводили у публікації «Коронавірус у Закарпатті: місцева влада «закрутила гайки» ще більше. А який від цього ефект і які перспективи?», про подання головного санітарного лікаря Закарпаття навіть не згадується.

Нема ніяких посилань на головного санітарного дікаря Ужгорода і в наведеному вище «П Р О Т О К О Л І № 15 позапланового засідання місцевої комісії від 24.06. 2020 р.». Та й чи є він взагалі?

Колись цю посаду займав Василь Петричко. Потім його звільнили, а за рішенням суду – поновили. Про це місцеві ЗМІ писали ще у 2009 році. Пізніших згадувань про головного санітарного лікаря Ужгорода ми не знайшли..

Крім цього, прес-служба Ужгородської міської ради щоранку розсилає актуальну інформацію про захворюваність на COVID-19 в Ужгороді. Ось що говориться у сьогоднішній

«Загалом 524 ужгородці захворіли з початку епідемії, інформують управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради та Ужгородська міськрайонна філія ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України»

298 осіб одужали

8 людей померли

12 ужгородців – на стаціонарному лікуванні, 206 лікуються амбулаторно

на самоізоляції знаходяться 88 осіб

за минулу добу мобільна бригада виїжджала 19 разів, відібрала 243 взірці біологічних матеріалів. За весь період мобільна бригада виїжджала 948 разів, відібрано 3703 взірці біологічних матеріалів для досліджень на полімеразну ланцюгову реакцію».

Так, а де інформація про завантаженість ліжок в закладах охорони здоров’я?

Про середню кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів

Про коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу?

Про показник динаміки зростання випадків COVID-19?

Нема про це згадувань і у наведеному вище протоколі № 15 позапланового засідання місцевої комісії від 24.06. 2020 р. Але за допомогою саме цих ознак можна робити висновок, готове чи не готове наше місто до ослаблення карантину.

Мер Львова Андрій Садовий рішення тамтешньої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пояснив, що такі послаблення є вимушеним кроком для збереження малого та середнього бізнесуА мер Ужгорода Богдан Андрііїв не вважає за потрібне берегти малий та середній бізнес нашого обласного центру? Чи цей бізнес не постраждав внаслідок більш ніж чотиримісячних обмежень діяльності?

Дивна позиція. Особливо – у світлі прийдешніх місцевих виборів…

Т.Т.Макаров, korzonews.info