Закарпатские медики информируют о ситуации с заболеваниями корью

Закарпатские медики информируют о ситуации с заболеваниями корью

ПОДЕЛИТЬСЯ

Как сообщила врач-эпидемиолог отделения организации эпидемиологических исследований Закарпатского областного лабораторного центра МЗ Украины Любовь Данич, по предварительным данным, в декабре 2017 заболело корью почти 200 человек, из них около 70% дети до 17 лет. Среди детей больше всего заболевших в возрастной группе до четырех лет.

Ранее сообщалось, что за 11 месяцев прошлого года в области зарегистрировано 416 случаев кори. Не привиты против кори оказались 74% всех больных, одну прививку получили 14%, а вакцинированы согласно календарю – 6%.

Болеют корью преимущественно дети до 17 лет – 379 случаев, что составляет 91% от всех заболевших. Наиболее распространена инфекция среди детей в возрасте до 1 года, которые еще не получили прививки, и детей 1-4 года, которые должны получить первую дозу вакцины против кори, однако 82% из них оказались не привитыми. Ежемесячно в среднем регистрировалось до 50 новых случаев заболевания корью. Причем резкий рост заболеваемости произошло в период августа-сентября: с 6 случаев до 95.

(далее – на языке оригинала)

Станом на кінець грудня кір було зареєстровано на всіх адміністративних територіях, крім Перечинського та Великоберезнянського районів. Найвищий показник захворюваності у Виноградівському, Хустському та Тячівському районах. Інтенсивне поширення кору спостерігається серед осіб, що схильні до кочового способу життя та не мають щеплень проти кору.

В області працює оперативний штаб з реагування на ситуацію з поширення кору. Вже розгорнуто 60 ліжок для госпіталізації хворих на кір в Ужгородському районі на базі Середнянської філії КЗ «Ужгородська районна лікарня» (діюче відділення на 40 ліжок перепрофільоване у інфекційне, а також додатково розгорнуто ще 20 ліжок).

Як повідомив заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Ужгородської райлікарні Антон Сливка, на сьогодні в Середнянській філії перебуває 56 пацієнтів – переважно діти віком від 1 до 14 років. Клінічно підтверджено діагноз кір у 20 дітей та одного дорослого. Решта пацієнтів – контактні, з пневмоніями та бронхітами. Основний контингент – мешканці смт. Середнє (мікрорайон Іванівка), с. Руські Комарівці та Худльово. У більшості – це представники ромського населення.

Стан пацієнтів при поступленні – середньої ступені важкості, а після проведеного курсу лікування – задовільний. Лікарня 100-відсотково забезпечена необхідними медикаментами. Для оперативного реагування та надання медичної допомоги сімейні лікарі Ужгородського району залучені до цілодобового чергування.

Медики вже вкотре наголошують: зволікання із вакцинацією проти кору сприятиме подальшому поширенню інфекції серед осіб, які не мають імунітету.

Експерти прогнозують в 2018 році пік епідемії кору.

* * *

Довідково:

Кір – небезпечне вірусне захворювання. Саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі.

Як можна заразитись кором

Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.

При цьому інфекція дуже швидко поширюється, тож з потоком повітря вірус може навіть поширитись у сусідні приміщення, наприклад через вікна, вентиляцію тощо.

Симптоми у дітей і дорослих

Найчастіше кором хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий.

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являється нежить та кашель, а також підвищується температура.

Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон’юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого таки кір.

Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з’являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя.

До симптомів може додатись ще й пронос. Також може посилитись головний біль, інколи хворі навіть непритомніють.

Якщо хвороба проходить без ускладнень, то вже до тижня часу хворому має стати краще. Тоді у людини нормалізується температура, проходять кашель та нежить, а верхній шар шкіри, на якій був висип, починає відлущуватись.

Ускладнення

Цей вірус небезпечний ще й ти тим, що ускладнення після хвороби можуть бути не безпечнішими за саму недугу. Інфекція сильно знижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.

Ускладнення можуть торкнутись і дихальної системи – це пневмонія, бронхіт. Також часто після перенесення вірусу може виникнути запалення середнього вуха, часто це трапляється у маленьких дітей.

Кір може дати ускладнення і на нервову систему, в деяких випадків може призвести до запалення головного мозку.